EN POPÜLER
Anasayfa » İlginç Bilgiler » Sarı Rengin Anlamı

Sarı Rengin Anlamı

Yapılan araştırmalar renklerin duygu durumumuza etkilerini kanıtlamıştır. Renklerin anlamlarını, psikolojik etkilerini bilip yaşam alanlarımızda kullanabiliriz.


sari_papatya

Bilinen en parlak renk olduğu için beyni uyaran, tetikte tutan bir renktir.

Sıcaklığı ve yumuşaklığı yanında, canlandırıcı, harekete geçirici özelliği de vardır. Bu nedenle hafıza, açık düşünme, karar verme gibi entelektüel düşünmeyi kışkırtan bir renktir.

Sarı aynı zamanda iyimserliği çağrıştırır. Hem özgüveni artırırken hem de diğer insanların beğenisini kazanma isteğini içerir.

limone

Sarı odalarda çocukların daha çok ağladığı, büyüklerin daha sinirli oldukları tespit edilmiş. Bu nedenle ev dekorasyonunda pek fazla önerilmiyor.

4 yorum

  1. Merhaba, yazınız oldukça başarılı olmuş. Sarı, konsantrasyonun ve enerjinin rengi. İster kombin yaparken tercih edelim istersek duvar rengi olarak, farklı bir hava katıyor.

  2. Sarı, daima enerjinin rengi olmuştur. Kombinlemesi zor bir renktir fakat doğru kombin yapıldığında sarı renk, sizi özgün bir görünüme kavuşturur. Beyonce’nin hardal sarısı renginde elbisesi, Michelle Williams’ın 2006 Oscar elbisesi, birçoğumuzun hafızasına kazınmıştır. La La Land filminde Emma Stone’un sarı renkteki elbisesini de hatırlatmak isteriz. Bu elbiseleri bu kadar unutulmaz kılan, sarı rengin direkt olarak bilinçaltımıza hitap etmesinden ileri gelmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*