EN POPÜLER
Anasayfa » ilginç Olaylar » İntahardan Döndü Trilyoner Oldu …

İntahardan Döndü Trilyoner Oldu …

www.ilgincseyler.net

Amerikalı Cherly Perkins , kendini asarak intihar etmek istedi. Ancak ip kopunca, Perkins hayatta kaldı. İpi üreten firmaya dava açan kadın 2 milyon dolar kazandı.

ABD’nin eşi benzeri yok… İntihar girişimi başarısız olan bir kadın, ipi üreten firmayı dava etti ve tam 2 milyon dolar tazminat aldı.

Sevgilisinden ayrılınca…
Amerika ile özdeşleşmiş olan “Fırsatlar ve Özgürlükler Ülkesi” tabirinin doğru olduğu, bir kez daha kanıtlandı. Connecticut eyaletine bağlı Waterbury kentinde yaşayan Cherly Perkins, intihar etmek isterken ipin çürük çıkması sayesinde artık hatırı sayılır bir servetin sahibi oldu. İşte ilginç olay: 2004 yılının sonlarına doğru sevgilisinden ayrılan 39 yaşındaki Cherly, bunalımdan çıkamayınca intihar etmeye karar verdi.

Ölmeyince çılgına döndü
Evde bulduğu kalın bir ipi tavana bağlayan Cherly, son dakikalarını yaşıyordu. Fakat boynuna ipi geçiren ve altındaki sandalyeyi iten Cherly, bir anda kendini yerde buldu. Çünkü ip çürük çıkmıştı. Bu olay nedeniyle çılgına dönen Cherly, ertesi gün ipi üreten firmayı mahkemeye verdi. 5 milyon dolar tazminat davası açan Cherly, intihardan da vazgeçmişti.

Artık çok zengin biri
Tam 1 yılı aşkın bir süre devam eden dava önceki gün sonuçlandığında, Cherly’nin hayatı tamamen değişti. Çünkü yargıç, ipi üreten QAU adlı firmayı, Cherly’ye 2 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti. 1 yıl önce intihar etmek isteyen Cherly, şimdi zengin biri olarak plan yapıyor. Yetkililer, Amerika’da bu ve buna benzer tazminat davalarının açıldığını ve genelde davalı olanların mahkemeyi kaybettiğini söyledi.

intihar ipi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*