EN POPÜLER
Anasayfa » Etiket Arşivi: ilginç Hayvanlar

Etiket Arşivi: ilginç Hayvanlar

Evren Kaç yaşında?

Evren Kaç yaşında?

www.ilgincseyler.net Bu en merak edilen konulardan birisidir. Bilim adamları bunu hesaplamak için büyük patlamadan yaklaşık 300.000 yıl sonra soğumanın başlamasıyla ortaya çıkan fosil ışınları incelemişlerdir. Yapılan hesaplamalar sonunda evrenin yaşı 13.7 milyar yıl olarak hesaplanmıştır. Devamını Oku »

İnsan Uykusuzluğa Kaç Saat Dayanabilir?

İnsan Uykusuzluğa Kaç Saat Dayanabilir?

www.ilgincseyler.net Randy Gardner adlı bir lise öğrencisi 1965 yılında 264 saat ki bu da yaklaşık 11 gün eder uyanık kalarak uykusuzluk rekorunu kırmıştır. Bu konuda yapılan deneylerde insanların 8 ila 10 güne kadar uynaık kaldığı bu insanlarda tıbbı , fiziksel yada psikolojik sorunların görülmediği gözlemlenmiştir. Bununla beraber uykusuz geçen bu süreçte algıda zayıflık , motivasyon yada konsantrasyon düşüklüğü gibi zihinsel ... Devamını Oku »

Kim Daha Zeki? Kadınlar mı , Yoksa Erkekler mi…

Kim Daha Zeki? Kadınlar mı , Yoksa Erkekler mi…

www.ilgincseyler.net Erkekler de kadınlar da kendi cinslerinin daha akıllı olduğunu sanarlar , fakat kadınlar erkeklerden yada erkekler kadınlardan daha akıllı değildir. Zeka cinse göre değil bireye göre farklılık gösterir. Bazı insanların analitik zekası fazla iken , bazı insanların duygusal zekası , bazılarının ise görsel zekası diğerlerinden daha fazladır. Genel olarak kadınların duygusal zekası erkeklerinkine göre fazla , erkeklerin de analitik ... Devamını Oku »

Rüyalar Kaydedilebilir Mi?

Rüyalar Kaydedilebilir Mi?

www.ilgincseyler.net Hepimiz rüya görürüz , bazılarını hiç hatırlamazken bazılarını da sanki bir film izlemiş gibi en ince ayrıntısına kadar hatırlarız. Hatta gördüğümüz rüyaları yorumlayıp , gelecek habercisi olarak görürüz. Peki bu kadar çok rüya görürken bu rüyaları kaydetmek mümkünmüdür? Uyku üzerine yapılan deneylerde deneklerin rüya gördükleri esnada göz hareketleri ve heyecana bağlı olarakta kalp atışlarında değişiklik görünmüştür. Bir insan uykusunun ... Devamını Oku »

Kan Nakli İnsanlardan Hayvanlara Yapılabilir Mi?

Kan Nakli İnsanlardan Hayvanlara Yapılabilir Mi?

www.ilgincseyler.net İnsan maymundan türediyse hayvandan insana kan nakli de yapılabilir diye düşünülebilir. Fakat bu mümkün değildir. İnsanların ve hayvanların genetik yapıları birbirinden farklıdır ve bu fark insanların bağışıklık sisteminde çok şiddetli tepkilere yol açmaktadır. Bu yüzden hayvanlardan insanlara kan nakli kesinlikle yapılamaz. Devamını Oku »

Almanya, Brezilya’yı 7-1 Yenerek Finale Çıktı…

Almanya, Brezilya’yı 7-1 Yenerek Finale Çıktı…

www.ilgincseyler.net Almanya , Dünya Kupası Yarı Finali’nde, Brezilya ‘ yı hem de kendi evinde hezimete uğrattı… Panzerler, Sambacıları 7-1 gibi tarihi bir skorla mağlup etti ve adını finale yazdırdı…Brezilya ise tarihinin en ağır yenilgisiyle yüzleşti… Devamını Oku »

Sanatçı Gökhan Güney’in Oğlu Selim Güney Hayatını Kaybetti…

Sanatçı Gökhan Güney’in Oğlu Selim Güney Hayatını Kaybetti…

www.ilgincseyler.net Şarkıcı ve sinema oyuncusu Gökhan Güney, oğlu Selim Güney’i kaybetti. Bir süredir mide kanseri nedeniyle tedavi gördüğü öğrenilen Selim Güney (40) , Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatıyordu. Selim Güney’in cenazesi, Hatay ın Reyhanlı ilçesinde 10 Temmuz Perşembe günü öğleyin kılınacak namazın ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verilecek. Devamını Oku »

İnsanlar Hakkındaki İğrenç Gerçekler…

İnsanlar Hakkındaki İğrenç Gerçekler…

www.ilgincseyler.net İnsanlar bir sene içerisinde tükettikleri yiyeceklerin haricinde ortalama 50 – 100 gr da böcek yerler … Kulağa hiç hoş gelmeyen ve duyduğumuzda bile midemizi kaldıran bu gerçek ;  insanın tüm yaşantısı boyunca ortalama 100 – 150 arası böcek ve 10 – 15 örümcek olarak devam eder… Devamını Oku »

Cep Telefonları Hakkındaki Gerçekler…

Cep Telefonları Hakkındaki Gerçekler…

www.ilgincseyler.net İngilteredeki bir üniversitenin Mikrobiyoloji bölümü öğrencilerinin merakları üzerine cep telefonlarını incelemek istediler… Kabul edilmesi zor ama cep telefonlarında , tuvaletlerin 16 katı daha fazla bakteri bulundu. Devamını Oku »

İnsanlar Hakkındaki Gerçekler…

İnsanlar Hakkındaki Gerçekler…

www.ilgincseyler.net İnanması zor olsa da evde soluduğumuz havanın ve aldığımız tozların %50 si ölü insan derisinden oluşmaktadır … Buna göre kapalı bir metro istasyonunda beklerken solumuş olduğumuz havanın da %15 ila %20 si yine insanların ölü derisidir … Devamını Oku »